Paso Öğrenci Filmleri

Posted By on 28 Şubat 2015

PASO Öğrenci Kısa Filmleri Festivali, Bilkent Üniversitesi, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İletişim ve Tasarım Bölümü, Gazi Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Başkent Üniversitesi, İletişim Fakültesi ve Ankara Üniversitesi, İletişim Fakültesi işbirliğiyle 30 Mart – 10 Nisan tarihleri arasında Ankara Alman Kültür Merkezinde gerçekleşecek. Bu sene yedincisi gerçekleştirilecek olan PASO hiçbir kategori sınırlaması getirmeden, yarışma kaygısından uzak bir atmosferde 2005’den sonra üretilmiş bağımsız filmleri ve dijital medya çalışmalarını izleyicileriyle buluşturmayı hedefliyor.

Yurtdışından birçok öğrenci filminin de gösterileceği festivale bu sene Almanya FilmLichter / Detmold Uluslararası Kısa Film Festivali konuk oluyor. PASO 2007 kapsamında, Türkiye’deki katılımcılar, Avrupa Gençlik Merkezi’nin desteğiyle yurtdışından gelen konuklarla birlikte seminer ve film yapım atölye çalışmalarına katılabilecek, birlikte kısa film üretme imkânı bulacaklar. Üretilen filmler, festivalin Ürgüp ayağında gösterime sunulacak.

 Öğrencilerin düzenlediği ve ücretsiz olan PASO 7 kültürler arası yakınlaşmayı ve işbirliğini, “Avrupalı Bilinci” ve “Müzik” kavramlarını festivalin alt başlığı olarak sunuyor..

Posted by Medya@2000

İletişim

izmirsinemagunleri@gmail.com | Sinema Günleri projesi hiç bir kar amacı gütmemektedir. Tüm Hakları Medya ve İletişimciler Derneği'ne aittir.

Medya Kulübü

İzmir Ekonomi Üniversitesi Medya Kulübü

MİD

Medya ve İletişimciler Derneği