“2.İzmir Hak ve Emek Odaklı Sinema Günleri” Başlıyor

Siz Bu ‘Ruh’un Ne ‘Ruh’u Olduğunu Çok İyi Biliyorsunuz…

 

Program:

09 Mart 2015 – Fransız Kültür Merkezi

13:00 Sinema Günleri Açılış Paneli

İsmail Güneş

Reis Çelik

Mehmet Güleryüz

Çağrı Öner

Bülent Pelit

 

14:00 Gösterim : Menekşeden Önce

 

16:00 Panel : Sivas ve Menekşe

Murtaza Demir

Lütfiye Aydın

Mustafa Aslan

 

18:00 Gala Film Gösterimi : Biz Babasız Büyüdük

 

20:30 Söyleşi : Biz Babasız Büyüdük

Ahmet Çadırcı

 

21:30 Gala Film Gösterimi : Alsancak Stadı Tarihi

 

10 Mart 2015 – Fransız Kültür Merkezi

13:00 Gösterim : Fırat’ın Cinleri

 

14:30 Söyleşi : Fırat’ın Cinleri

Korhan Yurtsever

 

15:30 Gösterim: Maden

 

18:30 Gala Film Gösterimi : Asfalt Çiçekleri

 

21:30 Söyleşi : Asfalt Çiçekleri

Kamil Koç

 

 

11 Mart 2015 – Fransız Kültür Merkezi

13:00 Gösterim : Direniş

 

14:30 Panel : Toplumsal Olaylarda Sinema

Barbaros Şansal

Gökmen Ulu

 

16:00 Gösterim : Kusursuzlar

Katılımcı: Ramin Matin

 

18:00 Gösterim: Neden Tarkovski Olamıyorum

 

20:00 Söyleşi : Neden Tarkovski Olamıyorum

Murat Düzgünoğlu

Vuslat Saraçoğlu

Tansu Biçer

 

21:30 Konser : Can Gox ve Kaybedenler Kulübü Performansı (Volume Alsancak)

 

12 Mart 2015 – Fransız Kültür Merkezi

13:00 Gösterim : Deniz Seviyesi

 

15:00 Panel : Sinema ve Ses

Prof.Dr. Nezih Erdoğan

Çiğdem Borucu

Necip Sarıca

 

16:30 Panel : 60 – 70 Kuşağı Sineması

Nejat Kutup

Orhan Aydın

Semir Aslanyürek

Cezmi Baskın

Levent Ülgen

 

18:30 Gösterim : He Bû Tune Bû

Katılımcı : Kazım Öz

 

20:00 Gösterim : Hoşçakal Yarın

 

13 Mart 2015 – Fransız Kültür Merkezi

13:00 Gösterim : Tetiği Çekenler

 

14:00 Panel: Kadın ve Sinema

Nur Sürer

Aslı Özgen Tuncer

Yrd.Doç.Dr. Aysun Akan

 

16:00 Panel : Sinema ve Sansür

Prof.Dr. Nezih Erdoğan

Yr.Doç.Dr. Kaya Özkaracalar

Yrd.Doç.Dr. Aras Özgün

Doç.Dr. Dilek Kaya

 

18:00 Gösterim: İtirazım Var

 

20:30 Anadolu Kültür Hatırlamak ve Anlamak İçin Şehre BAK

 

14 Mart 2015 – Fransız Kültür Merkezi

13:00 Gösterim : Hakkari’den Ankara’ya Kağıtçılar

 

15:00 Gösterim : Ölmez Ağaç – Yırca

 

16:15 Panel : Belgeselde Yeni Eğilimler ve Üretim

Alper Şen

Kazım Kızıl

Efkan Bolaç

Prof.Dr. Peyami Çelikcan

Gökhan Biçici

 

18:00 Gösterim : Cennet’in Düşüşü

 

15 Mart 2015 – Fransız Kültür Merkezi

13:00 Gösterim : Zerre

 

14:30 İEÜ Psikoloji Kulübü Workshop

Erdem Tepegöz

Cansu Sönmez

 

16:30 Kısa Filmler

 

Hrant Dink Vakfı Vicdan Filmleri

Bilkent Üniversitesi PASO Öğrenci Filmleri

Baba – Soner Sert

İnci Dişli Kardeşim – Gül Büyükbeşe

İhsan Hala – S.Burak Ütücü

Günaydın – Fırat Derya

Karanlık Yol – Anna Kaptan Aral

Filmin Adı Yok – Ozan Sertdemir

İletişim

izmirsinemagunleri@gmail.com | Sinema Günleri projesi hiç bir kar amacı gütmemektedir. Tüm Hakları Medya ve İletişimciler Derneği'ne aittir.

Medya Kulübü

İzmir Ekonomi Üniversitesi Medya Kulübü

MİD

Medya ve İletişimciler Derneği